مصوبات کمیسیون کشاورزی روند پرداخت تسهیلات به مرغداران را تسهیل کرد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تسهیل در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان باعث می‌شود تا بخشی از موانع پیش‌روی آنها در زمینه تامین نقدینگی برداشته شود.

محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت واردات و توزیع نهاده‌های دامی، گفت: متاسفانه به دلیل عدم دقت در توزیع نهاده‌های کشاورزی در سطح کشور، عمده تولیدکنندگان گوشت مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز با مشکلاتی مواجه شده‌اند و از شرایط موجود گلایه دارند.

نماینده مردم داراب وزرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر جهادکشاورزی با حضور در نشست غیر علنی در خصوص واردات و توزیع نهاده‌های دامی گزارشی را ارائه کرد، افزود: از سوی کمیسیون کشاورزی نیز بازدیدهای از بنادر و مبادی واردات نهاده‌های دامی انجام داده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بعد از حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وزارت جهاد کشاورزی نتوانست در راستای ماموریت‌های خود عملکرد مناسبی داشته باشد، عنوان کرد: در نشستی با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی و فعالین صنعت پرورش طیور طی ۱۲ بند مواردی را در راستای تسهیل در پرداخت تسهیلات، توزیع نهاده‌های دامی و جمایت از تولیدکنندگان داشتیم.

وی با بیان اینکه مصوبات کمیسیون کشاورزی روند پرداخت تسهیلات به مرغداران را تسهیل کرد، گفت: تسهیل در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان باعث می‌شود تا بخشی از موانع پیش‌روی آنها در زمینه تامین نقدینگی برداشته شود.

اخبار