عقد تفاهم نامه فی مابین سازمان دامپزشکی کشور و انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی کشور

به گزارش روابط عمومی انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی کشور ، تفاهم نامه ایی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئین کشور در مورخه ۴ دی ۱۴۰۱ منعقد گردید.

 دکتر سید محمد آقامیری معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی کشور ضمن بازدید از شهر پروتئین مهیا و امضای تفاهم نامه،  با دبیران کل برخی از تشکل های مرتبط نیز دیدار و گفت و گو داشتند.

بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک، ساماندهی بهداشتی کارخانجات تولید و بسته بندی فرآورده های خام دامی از طریق پیش ممیزی واحدهای تولیدی توسط انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی کشور صورت خواهد پذیرفت.

دکتر سید محمد آقامیری معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی کشور از بازنگری در دستورالعمل های سازمان با رویکرد حمایت از تولید و مشارکت هر چه بیشتر تشکل ها و انجمن ها در فرآیند تولید تا عرضه خبر داد.
وی افزود: واگذاری امور مرتبط به پیش ممیزی واحد های تحت نظارت از طریق تشکل های قانونی و انجمن ها صورت خواهد پذیرفت و از این پس مراکز/ واحد های تولیدی و همچنین محصولات دارای رتبه/ درجه بندی خواهند شد.

دکتر مسعود رسولی دبیر انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی کشور عنوان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک، همکاری‌هایی در زمینه ارائه ارتقا کیفیت بهداشتی و سلامت محصولات در جهت تولید و صادرات پایدار انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: این انجمن آمادگی های لازم جهت ممیزی واحد های تولیدی را داشته و در اسرع وقت این پروژه آغاز خواهد شد، که اعمال و اجرایی مقررات بهداشتی تولید و تضمین کیفیت بر اساس سامانه های بین المللی از جمله GMP، HACCP و …. با حداکثر تلاش صورت خواهد پذیرفت.

همچنین حداکثر همکاری و مشارکت انجمن صنعت گوشت و مواد پروتئینی کشور با سازمان دامپزشکی کشور در سازماندهی و ساماندهی بهداشتی ناوگان های حمل و نقل فرآورده های خام دامی و برگزاری دوره های آموزشی برای بهره برداران و مسئولین فنی بهداشتی کارخانجات تولید صورت خواهد گرفت.

دسته‌بندی نشده