تسریع در خرید تضمینی مرغ، گوشت و تخم مرغ از هفته آینده

وزیر جهادکشاورزی گفت: خرید تضمینی در بخش مرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز از هفته آینده با سرعت بیشتری استمرار پیدا خواهد کرد، همچنین در حوزه صادرات دام ستاد تنظیم بازار مصوبه ای داشته که از ابتدای هفته آینده اقدامات لازم جهت صادرات مازاد دام انجام خواهد شد.

سیدجواد ساداتی نژاد روز جمعه ۳۱ تیرماه در جریان سفر هیات دولت به استان مرکزی در شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سفر رییس جمهور به استان مرکزی، به نمایندگی از رئیس جمهور در شهرستان دلیجان حضور پیدا کردیم.

وی افزود: مطالبات و مسائل شهرستان توسط نماینده شهرستان و فرماندار مطرح شد که در شورای اداری با حضور رئیس جمهور جمع بندی خواهد شد.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از سفر هیات دولت در حوزه های گیاهان دارویی، آبیاری نوین، مرمت قنوات و استخرهای ذخیره و حمایت ازعشایر در استان و … در نظر گرفته شده تا مجموع این منابع بتواند در حوزه زیرساخت های شهرک های کشاورزی تحولی ایجاد کند.

وی ادامه داد: تا ۲۸ تیرماه مطالبات گندمکاران در استان مرکزی پرداخت شده و در هفته آینده پرداخت در استان های مختلف ادامه خواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص حمایت از حوزه دامپروری و دام و طیور گفت: با دستور رئیس جمهور و معاون اول و در پی جلسه ای که با تشکل های حوزه صنعت دام و طیور انجام شد، خرید تضمینی در بخش مرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز از هفته آینده با سرعت بیشتری استمرار پیدا خواهد کرد، همچنین در حوزه صادرات دام ستاد تنظیم بازار مصوبه ای داشته که از ابتدای هفته آینده اقدامات لازم جهت صادرات مازاد دام انجام خواهد شد.

ساداتی نژاد افزود: تلاش دولت بر این است که بتواند حوزه تولید را در صنعت غذا به خصوص دام و طیور مورد حمایت قرار دهد و این کار با کمک تشکل ها استمرار خواهد یافت.

اخبار