پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مرغداری و دامپروری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر گفت: بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای مرغداری و گاوداری این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله بنی‌هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از طرح‌های توسعه پرورش طیور در مشگین‌شهر اظهار کرد: شهرستان مشگین‌شهر یکی از شهرهای پیشرو در طرح‌های کشاورزی و دامپروری است به طوری که واحدهای پرواربندی بره به ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ رأس در چند سال گذشته ساخته و آماده بهره‌برداری شده است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید پایدار و ایجاد اشتغال از اولویت‌های جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: در این راستا برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شده تا بتوانیم به این اهداف دست یابیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر با بیان اینکه مرغداری‌های این شهرستان با تمام ظرفیت جوجه‌ریزی کرده‌اند، گفت: شهرستان مشگین‌شهر با دارا بودن ۱۱۶ واحد مرغداری قطب اصلی تولید گوشت مرغ در استان اردبیل است.

بنی‌هاشمی افزود: خردادماه سال‌جاری در ۳۰ واحد مرغداری گوشتی بیش از ۴۸۵ هزار قطعه جوجه‌ریزی شد که در مقایسه با ماه‌های قبل به ویژه قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، هیچ‌گونه کاهشی در میزان جوجه‌ریزی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این میزان جوجه‌ریزی سه برابر نیاز مصرفی شهرستان است، خاطرنشان کرد: در شهرستان مشگین‌شهر میزان تولید مرغ و طیور در حد بالاست به طوری که علاوه بر تأمین نیاز داخلی، به سایر مناطق استان و استان‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: جهاد کشاورزی برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای مرغداری و گاوداری‌های صنعتی و سنتی اقدام به پرداخت تسهیلات کم بهره کرده و در این راستا تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مرغداری و گاوداری این شهرستان پرداخت شده است.

اخبار